BREAKING NEWS

Kursi i këmbimit për ditën e sotme, ja çfarë po ndodh me euron dhe dollarin

Kursi i këmbimit për ditën e sotme, ja çfarë po ndodh
x
BREAKING NEWS

Sot mbahet gara ndërkombëtare e “Tiranathlon”, bllokohen disa akse rrugore duke filluar nga ora 08:00, ja si do kryhet qarkullimi (Harta)

Sot mbahet gara ndërkombëtare e “Tiranathlon”, bllokohen
x
BREAKING NEWS

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e shtëpisë (Emri)

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga inertet dhe uji (Video)

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe stuhi e pazakontë shiu (Video)

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në PD, ja vendimi që duhej të merrte kur Berisha u shpall 'non grata'

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në
x
BREAKING NEWS

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e rëndësishme për qytetarët

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e
x

Politike

Paditet në SPAK kryebashkiaku i njohur i PS-së: Nuk deklaroi dënimin

Paditet në SPAK kryebashkiaku i njohur i PS-së: Nuk deklaroi

Një ditë pasi u bë publike se kryetari i bashkisë së Kuçovës Kreshnik Hajdari, ka qënë i ndaluar nga autoritetet greke, banorët e Lumasit dhe Sinecit kanë dorëzuar një kallëzim në SPAK. Ata shprehen se kanë paraqitur dosje për falsifikim të dokumenteve. Duke iu referuar këtij dokumenti banorët thonë se i zgjedhuri i PS-së që kandidon për një tjetër mandat, nuk ka treguar dënimin me gjobë në Greqi.

“Na ka rezultuar se shtetasi Kreshnik Hajdari është zgjedhur kryetar bashkie dhe në datë 11.05.2019 ka bërë dhe formularin e vetëdeklarimit. E provojmë këtë që ky formular është i falsifikuar dhe provë konkrete është vendimi i Gjykatës së Janinës”, thanë ata.

Tashmë Hajdari do të përballet me verifikimin e figurës dhe dokumentet e dekriminalizimit. Kryebashkiaku Hajdari rezultoi se fshehu dënimin në formularin për dekriminalizimin, një detyrim ligjor për të treguar problemet me drejtësinë në të shkuarën. Në një reagim publik dje, ai tha se ishte larguar në emigrim për shkak të qeverisjes së Sali Berishës në ato vite dhe se nuk ka patur dijeni për dënimin nga Gjykata e Janinës.

Paditet në SPAK kryebashkiaku i njohur i PS-së: Nuk deklaroi