BREAKING NEWS

Nuk ndalet ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri bën lëvizjen e papritur në betejën e tij me drejtësinë, ja vendimi më i fundit

Nuk ndalet ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri bën lëvizjen e
x

Politike

Pafajësi apo 5 vjet burg? Zbulohet se çfarë do të ndodhë të martën me Ervin Salianjin

Pafajësi apo 5 vjet burg? Zbulohet se çfarë do të

Akuza e prokurorisë për kallëzim të rremë në bashkëpunim parashikon burgim deri në 5 vjet burg për Ervin Salianjin, ish-deputetin e PD-së i akuzuar si organizator se bashku me gazetarin Jetmir Olldashi dhe te pandehurit Veliu dhe Alizoti.

Mësohet se Gjykata e Tiranës ka caktuar të martën më 10 dhjetor në orën 13:00, si ditën kur prokuroria jep pretencën për çështjen Xhafaj-Babale, ku te akuzuar janë dhe ish-deputeti Ervin Salianji dhe gazetari Jetmir Olldashi.

 

Më të lexuarat