Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pak orë para protestës së opozitës, Rama publikon pamjet

Video: 

Postuar: 16/03/2019 - 08:43

Ashtu sikurse është paralajmëruar këtë të shtunë pritet protesta masive e opozitës së bashkuar.
 
Protesta do të mbahet para kryeministrisë, por kryeministri Rama nuk do të jetë në institucion.
 
Ai ka vendosur të largohet nga kryeqyteti dhe të shkojë në një takim me banorët e Beratit. Ky takim do të realizohet në kuadër të turit “Shqipëria që duam”.
 
Rama para protestës ka ndarë me shqiptarët një video, me historinë e Valentina Xalit nga  Berati.
 
Familja Xali ka një shtëpi-muze në lagjen “Kala”, Berat, por për fat të keq në gjendje të mjeruar. Pasi shprehu problemin e saj në portalin ‘shqipëriaqëduam.al’, ka nisur edhe rikonstruktimi i shtëpisë-muze.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 23:59

Si përfaqësuese e opozitës parlamentare në takimin e delegacionit shqiptar në Hagë me deputetët holandezë, Rudina Hajdari tha se pavarësisht se besonte se pakënaqësitë e opozitës ishin legjitime, mandati nuk duhej lën

Postuar: 21/05/2019 - 23:54

Ish-deputeti demokrat Tritan Shehu ka komentuar deklaratat që presidenti Thaçi bëri mbrëmë në një

Postuar: 21/05/2019 - 23:32

“Bashkia e Lezhës është kthyer nga një bashki shërbimi në bashki punësimi.

Postuar: 21/05/2019 - 23:26

 Deputetja e PS Milva Ikonomi shprehet se protesta e thirrur nesër nga studentët përpara Min

Postuar: 21/05/2019 - 23:00

Ish-ambasadori holandez të OSBE në Tiranë Robert Bosch i ka bërë thirrje opozitës të punojë vetëm

Postuar: 21/05/2019 - 22:43

Gazetari i njohur Erion Kristo ka shpërthyer keq ndaj ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj pak

Postuar: 21/05/2019 - 22:37

Nga qyteti i Beratit, Lulzim Basha ka mohuar spekulimet e ditëve të fundit se ka arritur një marr