Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Paketa antishpifje”/ Vasili i kthehet keq Ramës: Ç’pret të padisësh SHBA-të dhe BE-në?

Postuar: 12/10/2018 - 17:36

Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka vijuar me sulmet ndaj qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, teksa ka ironizuar kryeministrin lidhur me propozimin e tij të “Paketës antishpifje”.

Në postimin e tij ai shkruan:

BE dhe ShBA “shpifin” per drogen dhe krimin, kryeministri ç’pret t’i padise.

Bo bo ç’gajasje kryeministri i Grizeldes po ankohet per shpifje.
Ky kryeminister njihet deri ne Bruksel si shpifes ordiner dhe sot po flet per shpifje.
Leri denglat e shpifjeve se u bere si grate e liga.
Shko padit edhe Departamentin e Shtetit, BE,Francen,Gjermanine se “shpifin” per ty dhe thone, qe ti mbushe Shqiperine me krim te organizuar,krim dhe korrupsion.
Ore kryeminister karnavale mos pyet fare, padite gjithe globin.
Kur te le mendja si puna jote cdo gje lejohet.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2018 - 14:49

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka publikuar fotot e shkollës 9-vjeçare të Menglit në Elbasanit, e cila hapi sot dyert për nxënësit me një pamje tërësisht të re.

Postuar: 23/10/2018 - 14:16

Nenkryetatri i Partisë Demokratike Edi Paloka në një shenim në facebook ka sjellë arsyet se pse n

Postuar: 23/10/2018 - 14:05

Deputeti i PS, Jurgis Cyrbja ka reaguar pas deklaratës së kreut të PD, Lulzim Basha, i cili tha s

Postuar: 23/10/2018 - 13:22

Deputeti i Partisë Socialiste, Ulsi Manja, ka reaguar pasi Lulzim Basha nga Prokuroria e Tiranës

Postuar: 23/10/2018 - 13:21

Deputeti socialist Taulant Balla ka reaguar pas daljes nga prokuroria ku ka dëshmuar për padinë e

Postuar: 23/10/2018 - 13:06

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, ka reaguar pas inaugurimit të punimeve në ambientet

Postuar: 23/10/2018 - 12:59

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në Twiter, pas miratimit të projekt ligjit pë