BREAKING NEWS

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të
x
BREAKING NEWS

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk mundet të të duket Edi Rama një njeri...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk
x
BREAKING NEWS

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta: Çfarë ndodhi në aksin Tiranë-Lezhë

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta:
x
BREAKING NEWS

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve të tjerë (EMRAT)

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para

Aksident  me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e para

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e
x
BREAKING NEWS

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon qeverinë: Kjo qeveri në 8 vite mori borxh 5 miliardë euro

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon
x

Politike

“Palët politike kanë një interes që shqiptarët...”/ Celibashi zbulon si do i informonte votuesit nëse do ishte në politikë

“Palët politike kanë një interes që

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi thotë se nëse do të ishte i angazhuar politikisht, do t’i sqaronte votuesit se çfarë Këshilli Bashkiak dhe ku është dallimi ndërmjet kryetarit të bashkisë dhe Këshillit Bashkiak.

Në emisionin “Barometri” , Celibashi u shpreh se edhe palët politike kanë interes që votuesit shqiptarë ta dinë se çfarë roli ka Këshilli Bashkiak.

“Nëse do të isha i angazhuar politikisht, do të kisha interesin që t’u sqaroja votuesve, se çfarë përfaqëson Këshilli Bashkiak dhe ku është dallimi ndërmjet kryetarit të bashkisë dhe Këshillit Bashkiak.

Edukimi fillon që në kopsht dhe na muingon në fakt në tërësi, si shoqëri, aspekti edukativ, institucional i votuesve me procesin zgjedhor. Pra edhe palët politike kanë një interes që shqiptarët ta dinë si votohet dhe çfarë roli ka Këshilli Bashkiak”, theksoi ai.