BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x
BREAKING NEWS

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas njësive, 15 milionë dollarë shkojnë për vitin 2024

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas
x
BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x

Politike

Paloka hedh akuza të rënda: Bllako u lirua, pse heshtin Rama dhe Yuri Kim?! Ja pazari...

Paloka hedh akuza të rënda: Bllako u lirua, pse heshtin Rama dhe Yuri

 

Edi Paloka, deputeti demokrat, njëherazi kryetar i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, ka akuzuar kryeministrin shqiptar dhe thumbuar fort ambasadoren amerikane në Tiranë për lirimin e Alqi Bllakos.

Njeriu i prangosur para disa muajsh për mpleksje tek inceratorët, një vepër madhore korruptive prej 430 milionë euro, u la dje me arrest shtëpiak nga GJKKO. Paloka e “përkthen” kështu veprimin e drejtësisë së ashtuquajtur të re, që po “bën namin” ndaj korrupsionit sipas atyre që e ngritën dhe po e mbështesin:

“Vendimi per te liruar Bllakon eshte marre diten qe ai eshte dorezuar. Pazari eshte i thjeshte, ai i perhershmi i Rames me ushtaret e tij te krimit e korrupsionit: Na ka dale boja, prandaj ti do besh pak burg dhe do heshtesh, une me drejtesine “e reformuar” do te te nxjerr pas disa muajsh dhe te dy do vazhdojme te gezojme milionat e pushtetin.

Nderkohe, a i pa apo degjoi njeri kete here Ramen e Yurin te akuzojne drejtesine per kete vendim skandaloz? Ata qe per çdo pergjegjesi te qeverise e gjejne fajtorin te drejtesia, dikur e pareformuar (madje dhe per kullat “misterioze” ne mes te Tiranes, fajin e ka ish-drejtesia). Po per kete vendimin skandal te drejtesise “se reformuar” pse nuk foli askush?!

Per fat te keq, edhe ndonje nga keta koleget tane qe tani takohen me shume me Yurin se me ata qe i kane zgjedhur (ne fakt me demokratet nuk takohen) nuk i ve me emrin e vertete “drejtesi e kapur” , po e quan “drejtesi e brishte”… Kujdes se keshtu e do Yuri…, ashtu siç e do dhe Rama!”

Më të lexuarat