Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Paloka-Ramës: Po siç duket kur të vjen ngordhja, truri ngordh i pari...

Postuar: 20/06/2018 - 13:30

Nënkryetari dhe deputeti i PD-së, Edi Paloka ka komentuar shfaqjet e sotme të Edi Ramës, që nga ajo e paradites kur ‘shoqëria civile’, protestonte te KPK-ja e deri tek e mesditës, ku Rama shpalosi sukseset e tij online.

Sipas Palokës, ‘po ti kishte marrë si personazhe tek ai Erjoni i kukullave, do dukeshin pak më të natyrshëm e më të besueshëm dhe Rampalla vetë nuk do dukej aq i shpifur e qesharak.

Po siç duket kur te vjen ngordhja, truri ngordh i pari...’.

Reagimi i plotë i Edi Palokës në Facebook:

Shfaqjet e neveritshme të Rampallës shtohen në të njëjtin proporcion me skandalet që i plasin.

Sot kishte nxjerrë nja dhjetë gërxho (që ishin po ata të cilët duartrokisnin Tahirin tek dera e Parlamentit dhe sulmonin gazetarët), i kishte mbiquajtur ‘shoqëri civile’ dhe i kishte vënë të protestonin për ‘kriminelet e Gërdecit dhe 21 janarit’.

Ndërkaq në kryeministri po shpaloset ‘suksesi i madh’ i bashkëqeverisjes on line ku nxjerrin përpara kamerave ca mjeranë (më duket se janë po ata që po protestonin si ‘shoqëri civile’) që tregojnë ‘krejt spontanisht’ se si ju a zgjidhi Rampalla hallet brenda pak minutave, sapo i shkruajtën tek platforma.

Po ti kishte marrë si personazhe tek ai Erjoni i kukullave, do dukeshin pak më të natyrshëm e më të besueshëm dhe Rampalla vetë nuk do dukej aq i shpifur e qesharak.

Po siç duket kur te vjen ngordhja, truri ngordh i pari...

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2018 - 22:13

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka rikthyer edhe njëherë në vëmendje ngjarjen e rëndë, ku u gjet i vdekur Shkelzen Qordja, shoferi i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Postuar: 19/09/2018 - 22:01

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur se nëse opozita del në rrugë për të protestuar

Postuar: 19/09/2018 - 21:35

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi shprehet pro ngritjes së një komisioni për të hetuar atë që e

Postuar: 19/09/2018 - 20:56

Artan Hoxha ka komentuar masakrën e Lushnjes,  ku u vra Zamir Latift dhe Jurgen Hoxha.

Postuar: 19/09/2018 - 20:50

Në emisionin ‘FAKT’ kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka treguar se pse Shpëtim Idr

Postuar: 19/09/2018 - 20:16

Pas takimit me artistët për çështjen e Teatrit, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka da

Postuar: 19/09/2018 - 19:52

Zv/Kryeministrja Senida Mesi priti sot në një takim Ministrin e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë së