BREAKING NEWS

Koronavirusi në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë përditëson të dhënat: Ja sa persona janë konfirmuar pozitivë në 24 orët e fundit

Koronavirusi në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë
x

Politike

Pamjet/ Hashim Thaçi i jep ‘Urdhrin e Lirisë’ Presidentit Donald Trump dhe e fton për...

Pamjet/ Hashim Thaçi i jep ‘Urdhrin e Lirisë’

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka firmosaur fUrdhrin e Lirisë” për Presidentin e SHBA Donald Trump.

“Ndihem i privilegjuar që si President i Republikës së Kosovës, në emër të popullit të Kosovës, të ndaj Urdhrin e Lirisë për Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald J. Trump, në shenjë mirënjohjeje për kontributin e tij për lirinë e Kosovës, për forcimin e paqes dhe stabilitetit në rajon”, shkruan Thaçi.

Më tej, ai thotë se e ka ftuar homologun Trump që të vizitojë Kosovën.

“Presidentin Trump, e kam ftuar që ta vizitojë Kosovën në të ardhmen e afërt, për t’u njoftuar me popullin më pro-amerikan në botë. E përjetshme është miqësia me Shtetet e Bashkuara të Amerikës”, përmbyll Thaçi.