BREAKING NEWS

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si është situata: Mbyllja e vendit do të...

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si
x

Politike

Pamjet nga morgu i spitalit, Rama ‘shpërthen’ ndaj Metës dhe Bashës: Kjo është jo-njerëzore!

Pamjet nga morgu i spitalit, Rama ‘shpërthen’ ndaj Metës

Kryeministri Edi Rama ka dalë me një mesazh dy ditë pasi kreu i PD-së Lulzim Basha, akuzoi qeverinë se ka fshehur shifrat e vdekjeve nga koronavirusi.

“Nuk mund të kthejmë në politikë numrin e të vdekurve dhe as lloj e soj inskenimesh me foto. Kjo nuk është politike, por nuk është njerëzore. Edhe në një luftë si kjo mund të ndaheshim për ekonominë, por jo me plane alternative 7*7. Por ne s’mund të jemi rasti unikal, ku qeveria lufton dhe opozita me presidentin bëjnë aleancë për të ushqyer frikën dhe ankthin, duke shpërndarë fotografi klandestine nga morgu i spitalit. Kjo është jo-njerëzore”, shprehet Rama.

Më të lexuarat