BREAKING NEWS

“Kemi gati listën e kandidatëve për deputet”, Taulant Balla zbardh vendimet e rëndësishme që u diskutuan sot në mbledhjen me dyer të mbyllura të PS

“Kemi gati listën e kandidatëve për deputet”, Taulant
x

Politike

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si është situata: Mbyllja e vendit do të...

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si

Kryeministri Edi Rama po mban një konferencë online me gazetarët për situatën e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit. Rama thotë se shkollat nuk akonsiderohet një vatër e nxehtë dhe mbylljen apo jo e kanë në dorë autoritetet. Rama shtoi se mbyllja e vendit do të na çonte në kolaps.

“Të shmangim kolapsin e spitaleve. Të bëjmë të gjithë sa më shumë, respektoni masat që të mos kemi një mbyllje të dytë. Dua ta theksoj se çfarë hapet dhe mbyllet e vendosin autoritetet. Duke parë të dhënat dhe autoritetet e vendeve që ne ndjekim me shumë vëmendje për të mësuar sa më shumë, shkollat nuk konsiderohen një vatër e nxehtë por një hapësirë që si të gjitha hapësirat e tjera, ka potencial rreziku”-tha Rama. 

Më të lexuarat