BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Politike

"Para disa muajsh diskutonim bukën, tani...", zv. ministri i Financave flet për rritjen e çmimeve në vend

"Para disa muajsh diskutonim bukën, tani...", zv. ministri i

Zëvendës-ministri i Ekonomisë Besart Kadia thotë se qeveria ka arritur të stabilizojë furnizimin me grurë në vend, ndërsa para disa muajsh diksutohej nëse do të kishim apo jo bukë.

Kadia tha se qeveria ka rritur me  6 për qind pensionin, për të ndihmuar të moshuarit të mos bien në varfëri. Ai u shpreh i vetëdijshëm se rritja me 6 për qind është thuajse e pamjaftueshme.

“Para disa muajsh kemi folur a do të kemi apo jo bukë. Kemi arritur që në këto muaj e kemi stabilizuar. Çmimet në tërësi, jo vetëm të bukës janë rritur, masat që janë marrë është ajo që u bë dhe publike, dy herë me 43 miliardë lekë.

Pensionistët e kanë ndjerë me paketën e parë dhe indeksimin e dytë. Pensionistët nga shtatori do të kenë 6% rritje, nuk është shumë por…”, u shpreh Kadia në emisionin “Open”.

Më të lexuarat