BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Politike

Paralajmërimi i ‘bombë’ Spartak Ngjelës: Arben Ahmetaj do të ekstradohet shumë shpejt

Paralajmërimi i ‘bombë’ Spartak Ngjelës: Arben

Arben Ahmetaj nuk e ka të gjatë, do të ekstradohet në Shqipëri. Kështu u shpreh avokati Spartak Ngjela i ftuar në emisionin një intervistë televizive. 

Sipas Ngjelës, Ahmetaj po fshihet në një vend me të cilin Shqipëria është kundërshtare.

“Shqipëria nuk ka forcë ta ekstradojë Arben Ahmetajn. Ka bërë krim ai, është i akuzuar, është goditur për korrupsion? Po shteti pse nuk e ekstradon? Epo pyesni Ramën! Nuk e ka të gjatë Ahmetaj, do ekstradohet. Ne jemi një vend shumë interesant në lidhje me politikën perëndimore, kështu që do ta sjellin në Shqipëri. Ai u arratis sa ishte akoma deputet. Ne nuk e dimë ku është tani. Ai ka vajtur në një vend që është armiku ynë. Nuk diskutohet kjo punë tani. Është kundërshtar i Shqipërisë. Në një nga këto vende ka vajtur. Atje më çon logjika. Fakti që nuk e dimë ku është, do të thotë që ai po mbahet në një vend ku ne nuk kemi mundësi të veprojmë", tha avokati.

 

Më të lexuarat