BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta do të bëjë gjithçka për të bllokuar formimin e qeverisë nga PS, pakti PD-LSI nuk e kënaq, presidenti nuk ja ka besën Bashës

Fatos Klosi: Meta do të bëjë gjithçka për të
x

Politike

Paralajmërimi i bujshëm i John Bolton: Ju tregoj si do të ndikojë roli i Joe Biden në bisedimet Kosovë – Serbi (VIDEO)

Paralajmërimi i bujshëm i John Bolton: Ju tregoj si do të

Ish-Këshilltari për Siguri Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, John Bolton ka komentuar për emisionin Fokus të gazetarit Robert Papa marrëveshjen Serbi-Kosovë. Ai tha se me administratën e re të Presidentit Joe biden kjo njohje nuk do të vijë kurrë!

“Marrëveshja Serbi-Kosovë ishte një ngjarje minimale, pati mundësi para disa vitesh kur Toni Bler ishte shumë i interesuar të nxiste ratifikime territoresh. Mund të kishte pasur njohje të dyanshme mes Serbisë dhe Kosovës, por nuk e shikoj të ndodhë me administratën e Bidenit”, u shpreh Bolton.

Teksa foli edhe për ngjarjet e dhunshme në Kapitol, Bolton u shpreh se qëllimi kryesor është 'jo sa shumë dëm mund të bëjmë kundër Trump-it, por çfarë është më e mirë për SHBA'.

Më të lexuarat