Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Paralajmërimi i fortë i PD: Do të plasin skandale të mëdha

Postuar: 18/01/2019 - 23:18

Sekretari Organizativ i Partisë Demokratike njëherësh kandidat për Anëtarë Kryesie në këtë forcë politike, Enno Bozdo u shpreh se sot jemi në një situatë dakortësie të përgjithshme ku të gjithë mendojmë se kështu nuk mund të vazhdohet më.
 
Bozdo tha se jemi pothuajse në plasjen e skandaleve të mëdha duke paralajmëruar publikimin e materiale të tjera për skandale të mëdha përveç atij të fundit që është tenderimi i Unazës së Re.
 
“Dëshpërimi i Ramës është prezent dhe kjo shikohet me emërimin e ministrave, dhe prandaj PD duhet të protestojë ku strategjia e mënyrës së tyre pritet të diskutohet dhe kjo do të nisë që nesër me mbledhjen eKëshillit Kombëtarë të kësaj Partie, dhe kjo do të organizohet jo vetëm në formën e protestave madhështore,” – u shpreh ndër të tjera Enno Bozdo në Fax News.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/04/2019 - 10:16

Kreu i PD, Lulzim Basha nga kisha e Shna Ndout në Laç ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë ditën e Pashkës.

Postuar: 21/04/2019 - 09:50

Partia e re “Bindja Demokratike“, e sapokrijuar do të marrë pjesë në zgjedhjet loka

Postuar: 21/04/2019 - 09:43

Deputeti Myslim Murrizi, i cili u përjashtua nga Partia Demokratike pasi nuk pranoi të digjte man

Postuar: 21/04/2019 - 09:20

Ish-kryeministri Sali Berisha rrezikon të burgoset nëse do të tentojë ndonjë nga skenarët e tij d

Postuar: 21/04/2019 - 09:10

Zgjedhjet vendore pritet që të shënojnë fundin e Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Postuar: 21/04/2019 - 08:51

Kolegji i Posaçëm i Apelimit po mban peng shqyrtimin e çështjes së kryetarit të Gjykatës së Lartë