BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Politike

Paralajmërimi ish-kreut të KQZ: 14 maji një katrahurë e vërtetë

Paralajmërimi ish-kreut të KQZ: 14 maji një katrahurë e

Kristaq Kume i ftuar në emisionin “Review”, e ka quajtur një katrahurë situatën e zgjedhjeve vendore të cilat do të mbahen më 14 maj 2023.

Ai tha se  i quan të tilla jo për shkak të asaj që po ndodh tani, por për shkak se si janë bërë përgatitjet e këtij procesi  zgjedhor, po ashtu ai shtoi se kjo “katrahurë” nuk shqetëson drejtuesit e partive politike, por vetëm qytetarin.

“Kjo katrahurë nuk shqetëson drejtuesit e partive politike te ne, ata të cilët nuk arritën të kenë dot fuqinë politike. Por si e tillë kjo situatë ka efekte goxha negative të paktën te qytetari. Kur them katrahurë unë nuk kam parasysh atë që po ndodh në një nga subjektet  zgjedhore ose te një parti, por në tërësinë e vetë se si po ngjizet dhe se si po zhvillohet ky lloj procesi këtu te ne.

I cili i vlerësuar kështu siç unë e thashë nuk është se këtë vlerësim e bëj mbi bazën e saj që aktualisht është duke ndodhur, por duke ju referuar asaj se çfarë ka ndodhur deri më tani, në përgatitjen dhe për zhvillimin e këtij procesi zgjedhor”,-tha për Euronews Albania Kristaq Kume.

 

Më të lexuarat