Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Paralajmëron deputeti: Zgjedhjet pa marrëveshje do sjellin përplasje në disa zona

Postuar: 16/05/2019 - 21:51

Deputeti demokrat, Lefter Maliqi i ftuar në emisionin “360 Gradë” u shpreh se nëse në zgjehdjet e 30 qershorit do të shkohet me një marrëveshje politike, mund të shkojmë edhe në përplasje mes palëve politike në disa zona apo qarqe.

Maliqi: Vazhdoj ti qëndroj bindjes që parlamenti është i vetmi vend ku mund të ngresh zërin dhe për keqqeverisjen ehde për interesat e qytetarëve. Zgjedhjet nuk do të bëhen edhe po të bëhen. Policia e Shtetit do të ketë përballje të lehtë në zgjedhjet e 30 qershorit. Sepse nëse do arrijë mazhoranca të arrijnë në zgjehdjet e 30 qershorit pa një marrëveshje me keqardhje mund të them se mund të ketë edhe një lloj përplasje civile mes krahëve politikë në disa zona apo qendra për shkak se policia nuk mund ta ruaj dot këtë përballje të rendit dhe të sigurisë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 21:10

Avokati Altin Goxhaj, i ftuar në Fax Neës ka komentuar protestën e opozitës ku sipas tij ishte masive, por u shua me ndërhyrjen e Sorosit.

Postuar: 26/05/2019 - 20:45

Raportuesi për Shqipërinë në KE Knut Fleckenstein, nuk do të jetë më eurodeputet.

Postuar: 26/05/2019 - 20:10

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka refuzuar propozimin e Kosovës, që Arbër Abazi të emër

Postuar: 26/05/2019 - 19:46

Mediat greke kanë komentuar publikimin e fotove të Ramës duke konsumuar drogë nga Sali Berishës n

Postuar: 26/05/2019 - 19:35

Kryetari demokrat, Lulzim Basha, reagoi sërish për protestën e ditës së shtunë.

Postuar: 26/05/2019 - 18:53

Presidenti Ilir Meta ka vizituar sot Tropojën, ku edhe ka marrë pjesë në Festivalin e Parë Mbarëk

Postuar: 26/05/2019 - 18:38

I ftuar në studion e Fax News,  drejtori ekzekutiv i Lëvizjes Vetëvendosje, Boiken Abazi ka