BREAKING NEWS

Ja plani i Turqisë për të marrë nën ombrellën e vet Ballkanin Perëndimor pas refuzimit të BE dhe pse Shqipërinë dhe Maqedoninë nuk “e fundosi” vetëm Bullgaria

Ja plani i Turqisë për të marrë nën ombrellën e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Po bënte not, ndërron jetë papritur 53-vjeçari! Policia jep detajet nga ngjarja. Dyshohet se…

E rëndë/ Po bënte not, ndërron jetë papritur
x
BREAKING NEWS

Falsifikimi i rezultatit në zgjedhje, Policia del me njoftim zyrtar

Falsifikimi i rezultatit në zgjedhje, Policia del me njoftim zyrtar
x
BREAKING NEWS

“Jemi përballë eventit të madh”, Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm për Shqipërinë: Varet nga Rama dhe...

“Jemi përballë eventit të madh”, Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

“Thika pas kurrizit”, Braçe tregon arsyet pse u largua nga qeveria e përplasjet me Ramën: S'kishte vend për dy

“Thika pas kurrizit”, Braçe tregon arsyet pse u largua nga
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur italian paralajmëron planin e frikshëm të Kinës që po alarmon NATO: Pas Putinit, ja “tërmeti” që do të shkaktojë Xi Jinping 

Gazetari i njohur italian paralajmëron planin e frikshëm të
x
BREAKING NEWS

Nga armët te rezistenca e Kievit, 4 dyshimet e amerikanëve për Ukrainën

Nga armët te rezistenca e Kievit, 4 dyshimet e amerikanëve për
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë? Spartak Ngjela lëshon paralajmërimin ‘bombë’

Çfarë pritet të ndodhë? Spartak Ngjela lëshon
x

Politike

Paralajmëron Monika Kryemadhi: Së shpejti SPAK do të ketë një dosje të bujshme

Paralajmëron Monika Kryemadhi: Së shpejti SPAK do të ketë

Në emisionin “Të Paekspozuarit”, kryetarja e LSI paralajmëroi dorëzimin e një tjetër dosjeje në SPAK për çështjen e inceneratorëve. Kryemadhi tha se dosja do të dorëzohet javën tjetër në organin e akuzës. Në të provohet evazioni fiskal në masën 170 milionë dollarë nga kompanitë e inceneratorëve. Kryetarja e LSI-së tha se dosja e dorëzuar më parë në SPAK për inceneratorët është një nga arsyet e vërteta të moshapjes së negociatave.

“BE nuk po tallet me shqiptarët. Institucionet në Bruksel vazhdojnë dhe bëjnë punën e tyre. Ajo që dua të vë në dukje është a është një lojë e sponsorizuar nga qarqet antishqiptare, për të nxitur këtë frymë antieuropiane. Mbaruam punë me Amerikën. Po stimulohet fryma antiamerikane dhe antieuropiane në Shqipëri. Çdo ditë kapen grupe të lidhura me trafikun e drogës. Ke rastin e inceneratorëve. Nuk e shohin ambasadat, por BE e ka në tavolinë. Shumë shpejt edhe SPAK do të ketë një dosje me evazion fiskalë 170 milionë dollarë vetëm nga kompanitë e inceneratorëve. Këto i janë fshehur zyrave të taksapaguesve”, tha Kryemadhi.

 

Më të lexuarat