Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Parlamenti do të mbushet", pasi mori mandatin e PD, Lefter Maliqi zbulon surprizat e radhës

Postuar: 14/03/2019 - 20:27

Lefter Maliqi, një nga deputetët e rinj të Parlamentit nga lista e PD në Berat i ftuar në A2  zbuloi sesi e mori vendimin për të pranuar mandatin e deputetin, ndërsa thotë se nuk është ndikuar nga askush.

 
“Unë dua t’ju them që nuk kam qenë shumë i lumtur që kam shkuar dje deputet. Pavarësisht veprimeve të mia, pavarësisht ngritjes së gishtave, pavarësisht kurajos dhe guximit të cilin e kam nga mbështetësit, por edhe nga natyra ime, por nuk jam i kënaqur, për shkak se pavarësisht se mandati im është shumë herë më i fortë dhe zë shumë herë më i fortë se ai i atij që ishte deputet i qarkut të Beratit nga PD, por unë përsëri ngul këmbë se aty duhet të ishte gjithë grupi i deputetëve që për mua gabimisht dorëzuan mandatin e deputetit. Demokratët e thjeshtë të Beratit janë me mua. Unë aty (në Parlament) do të mbaj anën e Partisë demokratike. Më kontakoi dikush nga Partia demokratike, miku im, njeri me vlera në PD, që është në strukturat e PD-së por jo deputet, për të mos pranuar mandatin. Nuk më ka kontaktuar absolutisht askush për ta pranuar mandatin. Por mua si Berisha, edhe Rama, edhe Meta më njohin dhe e dinë që unë vendos vetë. Më lusin, me lusin, por pastaj vendos vetë. Unë kërkova post drejtues në Polici, posti i zv/drejtorit të përgjithshëm të burgjeve ishte shumë pak për mua. Por unë e kreva me ndershmëri, duke zbatuar ligjin dhe nuk jam përfolur për asgjë”, shprehet Maliqi.
 
Më tej, Maliqi shprehet se Parlamenti do të mbushet me deputetë të rinj edhe pse e pranon se nuk e di nëse do të qëndrojë aty deri në 2021-in.
 
“Në dijeninë time postet e LSI-së do të plotësohen të parët, të gjithë, kurse nga PD do ta pranojnë mandatin mbi 40 deputetë. Se demokratët janë miqtë e mi, edhe ata që s’kanë firmosur, edhe të tjerët. Pra Parlamenti do të mbushet. Tani pak rëndësi ka se sa do të rri. Ne e dimë se mund të ketë ndërhyrje të faktorit ndërkombëtar, marrëveshje politike… edhe unë që jam deputet sot, mund të mos jem nesër. Por kjo për mua s’është e rëndësishme, për mua rëndësi ka që jam faktor në zonën e Beratit. Kaq”, shprehet Maliqi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 20:34

Nga Haga ku delegacioni shqiptar po zhvillon takime me qëllim bindjen e Holandës të votojë pro për hapjen e negociatave për vendin tonë, kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla tha se z

Postuar: 21/05/2019 - 20:11

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka bërë një denoncim të fortë ndaj Damian Gjiknurit

Postuar: 21/05/2019 - 20:10

Në vitin 2008, pozita dhe opozita e atëhershme ranë në një mendje për të bërë disa ndryshime në K

Postuar: 21/05/2019 - 20:00

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha teksa proteston për një Shqipëri si Europa, duket se vet

Postuar: 21/05/2019 - 19:42

“Mos guxo, asnjë shqiptar nuk e kursen sakrificën për liri, unë i pari”, ka qenë ky p

Postuar: 21/05/2019 - 19:36

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi po zhvillon një takim me Lëvizjen e Gruas për Integrim.

Postuar: 21/05/2019 - 19:31

Në pritje të një vote pozitive për çeljen e negociatave nga vendet anëtare të BE-së, Shqipëria ka