BREAKING NEWS

Asnjë marrëveshje për Zgjedhoren, PD akuzon PS por nuk tërhiqet nga asnjë kusht dhe qeveria teknike

Asnjë marrëveshje për Zgjedhoren, PD akuzon PS por nuk
x

Politike

Parrulla në shtëpinë e ambasadorit të OSBE-së, Shkëlzen Berisha sulmon ashpër ndërkombëtarët

Parrulla në shtëpinë e ambasadorit të OSBE-së,

Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzeni ka reaguar përmes një postimi në Facebook mbi situatën politike, dhe ka kritikuar ashpër edhe qëndrimin e ndërkombëtarëve.

Ai shkruan se në vend që diplomatët e akredituar në  Shqipëri të mbrojnë  fjalën e lirë dhe votën, zgjedhin të promovojnë  “Putinizmin” duke nxitur arrestimet e atyre që guxojnë të shprehin qëndrimin e tyre kundër atyre përmes parullave.

“Diplomate qe do duhej te mbronin fjalen dhe voten e lire, promovojne “Putinizmin” duke nxitur arrestimin e atyre qe “guxojne” ti “SULMOJNE” me parulla”-shkruan ai.

Pak ditë më parë, një grup të rinjsh i shkuan tek shtëpia shefit të prezencës së OSBE-së në Shqipëri, ku lëshuan thirrjet “Borchard të të vijë turp”.