BREAKING NEWS

Dy ditë para Kuvendit të Berishës, Yuri Kim zbulon arsyen e vizitës së Escobar në Tiranë dhe jep mesazhin e fuqishëm

Dy ditë para Kuvendit të Berishës, Yuri Kim zbulon arsyen e
x
BREAKING NEWS

Ndizet situata, demokratët nxjerrin emrin e “përfaqësuesit” të Tom Doshit që mbështet Berishën, Bejko paralajmëron sulm të selisë pas 11 dhjetorit

Ndizet situata, demokratët nxjerrin emrin e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet strategjia antikorrupsion e SHBA, dhjetra politikanë rrezikojnë sekuestrim pronash e bllokim llogarish, Kim e Blinken paralajmërojnë reprezalje

Zbardhet strategjia antikorrupsion e SHBA, dhjetra politikanë
x
BREAKING NEWS

Mimi Kodheli: Bullgaria të heqë veton dhe të hapë rrugën e integrimit, Tirana nuk do kërkojë ndarje nga Shkupi, kemi mësuar nga gabimet e njëri-tjetrit

Mimi Kodheli: Bullgaria të heqë veton dhe të hapë
x
BREAKING NEWS

SHBA bën lëvizjen e papritur para Kuvendit të Berishës

SHBA bën lëvizjen e papritur para Kuvendit të Berishës
x

Politike

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat, deputetja ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat,

Ditën e sotme ka ndërruar jetë Nazmi Vata, funksionar i Partisë Demokratike. Vata ishte votuar në disa mandate si kryetar i komunës së Macukullit në Dibër.

Lajmin e hidhur e ka bërë me dije djali i tij me anë të një postimi në rrjetet sociale, ndërsa një mesazh lamtumira ka publikuar edhe deputetja e PD, Dhurata Çupi.

Ajo shkruan se Vata ishte një politikan i ndershëm në shërbim të qytetarëve, teksa i shpreh ngushëllime familjes për humbjen e madhe.

“Sot mësuam një lajm të hidhur. Vdekja e Nazmi Vatês na mërziti. Profesionist i Zoti, politikan i ndershëm dhe në shërbim të qytetarëve  . I Votuar ne disa mandate si Kryetar i komunës Macukull.  Me humor të hollê , e keshillë të vyer për gjithkënd që kishte rastin të bisedonte me Nazmiun. Me krenarinë e nje fisi të madh e të njohur dhe me përulesinë e një zyrtari model. La pas një familje të mrekullueshme, njê miqêsi të madhe dhe një respekt të admirueshëm. Ngushëllimet mê të ndjera tê dashur , Olti, Xhevrie,Denada  Denisa dhe  gjithë të dashurve të Nazmiut. Lamtumire Nazmi !!” shkruan Çupi në postimin e saj.

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat,