Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Parulla në shtëpinë e Borchard, shoqërohet në Polici një tjetër studente (Emri)

Postuar: 16/05/2019 - 12:34

Është shoqëruar në polici, studentja Viosana Kokla për t’u pyetur lidhur me parullën në shtëpinë e Borchard. Lajmi është dhënë nga ish-deputeti i LSI-së Petrit Vasili.

Është shoqëruar në polici, studentja Viosana Kokla për t'u pyetur lidhur me parullën në shtëpinë e Borchard. Lajmi është dhënë nga ish-deputeti i LSI-së Petrit Vasili. Kokla nuk është një emër i pa njohur për opinionin publik. Ajo ka qenë një nga studentet aktive në protestën e dhjetorit, e cila bëri publike mesazhet e dërguara nga Rama, ku sipas saj e ka ofenduar.

Vasili ka e ka cilësuar si një skandal, sipas së cilit është bërë me urdhër të kryeministrit Edi Rama. Vasili ka publikuar videon gjatë debatit që Kokla pati me Ramën në dhjetor, duke thënë se shoqërimi i Koklës është një shenjë hakmarrje nga ana e kreut të qeverisë.

"Turp. Skandal. Policia sapo ndalon studenten Viosana Kokla për Borchard. Studentja Viosana Kokla ndalohet nga policia për hesap të Borchard.

Edi Rama shfrytëzon Borchard për t'u hakmarrë me Viosanën studentes së arkitekturës që e kryqëzoi kryeministrin.

Turp.Turp.Turp Policia nuk ndalon kriminelet dhe te korruptuarit, por me urdhër të Edi Ramës do që t'ju mbylle gojën të rinjve. Shiheni VIDEON kur kryqëzohej Edi Rama", shkruan Vasili.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/08/2019 - 13:34

Kryeministri Edi Rama, vijon ende luftën me artistët për Teatrin e ri Kombëtar. Në një reagim në Facebook, Rama ka publikuar një mendim të Genc Fugës për një teatër të ri.

Postuar: 25/08/2019 - 13:30

Benefitet që u ofron ligji duket se shfrytëzohen mjaft mirë nga pushtetarët shqiptarë.

Postuar: 25/08/2019 - 13:10

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, më anë të një postimi në Facebook ka propozuar një zgjid

Postuar: 25/08/2019 - 12:30

Ish-kryetari i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi tregoi dje sesi ish-kryeministri Sali

Postuar: 25/08/2019 - 12:22

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka përgënjeshtruar kryeministrin Edi Rama, sipas të cilit nuk ka bër

Postuar: 25/08/2019 - 11:30

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian ka hedhur poshtë pretendimet e Presidentit

Postuar: 25/08/2019 - 10:47

Kreu i demokratëve, Lulzim Basha ka shpërndarë sot një video në rrjetin social Facebook ku shpreh