BREAKING NEWS

Rihapet 21 Janari, hetime ndaj Berishës për vrasjen e Aleks Nikës, Hekuran Dedës dhe 6 të plagosurve, ja provat tronditëse të policisë në prokurori

Rihapet 21 Janari, hetime ndaj Berishës për vrasjen e Aleks
x

Politike

Pas Agron Dukës, Basha arrin marrëveshjen edhe me dy aleatë të tjerë, zbardhen qytetet ku do garojnë

Pas Agron Dukës, Basha arrin marrëveshjen edhe me dy aleatë

Pas kreut të PAA-së Agron Duka, kreu i PD-së Lulzim Basha ka gjetur dakordësinë dhe me dy aleatë të tjerë.

Dashamir Shehi dhe Nard Ndoka do jenë pjesë e listave për deputetë në qarqet Tiranë edhe në Shkodër.

Të dyja këto parti do të kenë kandidatë dhe në qytete të tjera të vendit, por jo në pjesën e sigurt të listave.

Ndërkohë negociatat vazhdojnë me Partinë Republikane dhe PDIU.

Kreu i PR Fatmir Mediu dhe kreu i PDIU Shpëtim Idrizi do të jenë në listat e PD, por ndërkohë po diskutohet për  emra të tjerë që do të përfshihen në listat të sigurta në këto parti.

Më të lexuarat