BREAKING NEWS

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i pajetë në malin e Moravës, dyshimet e para

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i
x
BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x

Politike

Pas aksidentit tragjik me 10 viktima, më në fund vjen një lajm i mirë nga kryeministri kroat

Pas aksidentit tragjik me 10 viktima, më në fund vjen një lajm i

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkovic së bashku me homologun kosovar, Albin Kurti kanë mbajtur një konferencë për mediat jashtë spitalit kroat ku po trajtohen të lënduarit e aksidentit të rëndë të ditës së sotme me 10 viktima.

Kryeministri kroat ka falenderuar Kurtin që ka shkuar atje. Ai tha se të gjithë pacientët janë jashtë rrezikut për jetën.

Pjesë nga deklarata e tij:

"Dua t’i shpreh ngushëllime miqve, familjarëve që kanë humbur të dashurit. Pacientët po trajtohen dhe janë jashtë rrezikut për jetën. Falenderoj Kryeministrin e Kosovës për ardhjen. Sërish shpreh ngushëllimet për ata që kanë humbur jetën. Të shohim se si mund të ndihmojmë."

Më të lexuarat