Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pas ç’dekretimit të Sandër Lleshit, Meta takim “kokë më kokë” me Ruçin, ja çfarë po ndodh

Postuar: 16/11/2018 - 13:13

Pas firmosjes së dekretit nga presidenti Meta për lirimin e Sandër Lleshit nga statusi i ushtarakut, vendim ky  që i hap rrugë dekretimit të tij, si ministër i Brendshëm, bëhet e ditur se presidenti po zhvillon takim me Ruçin.

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi mësohet se po zhvillon një takim kokë më kokë me presidentin Ilir Meta për këtë çështje tek hotel Tirana.

Bllokimi i Lleshit ka nxjerrë në skenë ditët e fundit një sërë replikash në distancë mes Ramës dhe Metës, por duket se presidenti tashmë ka marrë përgjigjet e duhura nga institucionet.

Ky është takimi i dytë që Meta dhe Ruçi zhvillojnë mes tyre që pas përplasjes president-kryeministër, sa i takon çështjes Lleshaj.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:59

Kryeministri Edi Rama e quan një lajm fantastik zbulimin e burimeve të reja të naftës në Shqipëri, pas testeve të para të kryera nga kompania SHELL.

Postuar: 24/05/2019 - 23:57

 Një ditë para protestës së opozitës së bashkuar, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi bën thir

Postuar: 24/05/2019 - 23:49

 Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku ka nxjerrë një udhëzim, ku i ngarkon Prokurores së

Postuar: 24/05/2019 - 23:23

Astrit Patozi, koordinator i Bindjes Demokratike gjatë emisionit “Zonë e Lirë” edhe p

Postuar: 24/05/2019 - 23:05

Opozita e re e kryesuar nga Rudina Hajdari i ka bërë një kërkesë Kuvendit për të ulur në tryezë t

Postuar: 24/05/2019 - 22:56

I pyetur në “Zonë e Lirë” nëse do të donte të bëhej kryeministër,  Astrit Patozi

Postuar: 24/05/2019 - 22:38

Gazetari Arian Çani nuk i ka kursyer kritikat Astrit Patozi lidhur me vendimin për të krijuar par