Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pas daljes së raportit për 30 qershorin, shefja e OSBE/ODIHR i dërgon letër zyrtare ministrisë së Brendshme

Postuar: 12/07/2019 - 15:13

Misioni i OSBE/ODIHR pas përfundimit të zgjedhjeve të 30 Qeshorit i ka dërguar një letër ministrisë së Brendshme.

Në letër, shefja e misionit Audrey Glover ka vlerësuar bashkëpunimin dhe i ka shprehur mirënjohjen ministrisë.

Lajmin e ka bërë të ditur Zv.Ministrja e Brendshme Romina Kuko në një postim në Tëitter.

'Së bashku me ekipin,e vlerësuar që në rolin e Drejtueses së Task Forcës së Ministrisë së Brendshme për Zgjedhjet, morëm nga Shefja e Misionit të ODHIR, Ambasadorja Glover, letrën ku shprehet mirënjohje e sinqertë për bashkëpunimin e shkëlqyer mes Ministrisë së Brendshme dhe ODIHR. Falenderime ekipit në MB dhe Polici të Shtetit për përkushtimin pa orar dhe menaxhimin profesional të gjithë procesit në gjithë kompleksitetin e tij. Falenderime ODIHR për bashkëpunimin e shkëlqyer, korrektesës dhe paanësisë në kryerjen e misionit', shkruan Kuko.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2019 - 23:32

Ministri i Jashtëm Gent Cakaj iu përgjigj ish-kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj se ka punuar kundër interesave të Kosovës.

Ministri Cakaj i hodhi poshtë akuzat.

Postuar: 17/10/2019 - 23:20

Kryeministri bullgar Bojko Borisov kërkon hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Ve

Postuar: 17/10/2019 - 23:09

Vetoja e Francës bllokon hapjen e negociatave për anëtarësim në BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë

Postuar: 17/10/2019 - 22:57

Në prag të vendimit të KE për hapjen e negociatave, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi fajëson q

Postuar: 17/10/2019 - 22:56

Në orët në vijim Shqipëria do të mësojë zyrtarisht vendimin nëse do të hapen negociata me Bashkim

Postuar: 17/10/2019 - 22:46

Kreshnik Spahiu tha se Gent Cakaj duhet të japë dorëheqjen nëse Shqipërisë nuk i hapen nesër nego

Postuar: 17/10/2019 - 22:45

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi tha se presidenti Macron  nuk mund të thotë “po&rdqu