BREAKING NEWS

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte magnituda

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte
x
BREAKING NEWS

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur (FOTO+EMRI)

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur
x
BREAKING NEWS

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe bën deklaratën e fortë: Ja pse kjo parti duhet të shkrihet

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid
x
BREAKING NEWS

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet
x
BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x

Politike

Pas dënimit me 2 vite burg të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, Rama jep mesazhin e fortë në France 24, paralajmëron ndryshimin e madh: Do të bëjmë çfarë është e mundur që...

Pas dënimit me 2 vite burg të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, Rama

Kryeministri Rama ka dhënë dy ditë më parë një intervistë për televizionin “France 24” me gazetaren Caroline de Camaret.

Ndër të tjera kryeministri shqiptar është pyetur lidhur me dënimin e ish-Kryeprokurorit Llalla.

Pjesë nga intervista

Gazetarja: Së fundmi pati edhe dënimin me 2 vjet burg të ish-prokurorit Adriatik Llalla. Sa ka avancuar Shqipëria me reformat kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar të cilat janë një kusht i rëndësishëm i Brukselit për hapjen e negociatave?

Rama: Jemi në një betejë për të reformuar sistemin e drejtësisë. Korrupsioni i lartë ka qenë një pengesë e deritanishme për mos hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Shqipëria ka bërë përpjekje të mëdha me reformat në drejtësi dhe në luftën kundër korrupsionit, por ende kemi shumë punë përpara për të arritur standardin e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian Do të bëjmë ç’është e mundur duke luftuar korrupsionin sidomos në sistemin e drejtësisë dhe do të shfrytëzojmë çdo mundësi për të përmbushur kushtet e vendosura për t’u bërë anëtarë të Bashkimit Evropian.