BREAKING NEWS

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e paralajmërime Bashës të refuzojë ofertën e Ramës

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e
x

Politike

Pas dorëzimit të listës në KQZ/ Jozefina Topalli bën lëvizjen e radhës, prezanton kandidatët e qarkut Korçë, Durrës e Fier (Emrat)

Pas dorëzimit të listës në KQZ/ Jozefina Topalli bën

Pasi dorëzoi listat e kandidatëve për deputetë që do të garojnë për zgjedhjet e 25 prillit, kryetarja e partisë Lëvizja për Ndryshim, Jozefina Topalli ka bërë një prezantim të këtyre emrave.

Topalli ka prezantuar kandidatët për deputet për qarqet Durrës, Korçë, Fier. Pjesë e këtyre listave janë student, profesorë  si dhe personazhe të artit.

Në Kukës, Topalli ka vënë në krye kandidaten Elsa Domin, e cila ka mbaruar studimet për juridik, në Tiranë, e cila punon si avokate. Ndërsa Elsa Domi, e cila kryeson listën e Kukësit, vjen nga një familje e vjetër kuksiane.

Jozefina Topalli kryeson listën e qarkun e Tiranës, Durrësit, Lezhës dhe Shkodrës. Dashamir Tahiri, i cili më parë ka qenë pjesë e PDIU-së së Shpëtim Idrizit, kryeson në listën e kandidatëve të qarkut të Vlorës.

Evald Serreqi kryeson në qarkun e Elbasanit, kurse Miranda Haxhia kryeson në listën e qarkut të Beratit. Në listën e Dibrës kryeson Sandra Xheleshi.

Adile Gjoka kryeson në listën e kandidatëve në Gjirokastër. Elsa Domi kryeson në qarkun e Kukësit. Aleksandre Petre kryeson në Korçë, ndërsa Najada Halilosmani kryeson në listën e qarkut të Fierit.

Më të lexuarat