BREAKING NEWS

Yuri Kim nxjerr foton dhe paralajmëron ndryshimin e madh në Shqipëri

Yuri Kim nxjerr foton dhe paralajmëron ndryshimin e madh në
x

Politike

Pas Dubait, ura e Bosforit në Stamboll “vishet” kuq e zi (FOTO)

Pas Dubait, ura e Bosforit në Stamboll “vishet” kuq e zi (FOTO)

Pas kullës më të lartë në Dubai, Burj Khalifa edhe ura e famshme e Stambollit është “veshur” kuq e zi.

Me rastin e 28 Nëntorit, festës së Pavarësisë, ura e Bosforit është mbuluar mbrëmjen e sotme me drita kuq e zi, në shenjë respekti për ditën më të veçantë për kombin shqiptar.

Pamjet nga Stambolli i ka publikuar kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, ndërsa falenderon Turqinë për gjestin e veçantë.

Ndërkohë, mbrëmjen e sotme kulla më e lartë në Dubai, Burj Khalifa vendosi në sfond flamurin kuq e zi.

?????? LIVE STAMBOLL - URA E BOSFORIT #Faleminderit????

Posted by Taulant Balla on Saturday, 28 November 2020

Më të lexuarat