BREAKING NEWS

Kush do jenë ministrat e ardhshëm të Ramës? Kreshnik Spahiu nxjerr për herë të parë EMRAT: Do ketë prurje të reja!

Kush do jenë ministrat e ardhshëm të Ramës? Kreshnik Spahiu
x

Politike

Pas formimit të qeverisë, reagon i revoltuar Vuçiç për Kosovën: Kjo nuk do ndodhë kurrë

Pas formimit të qeverisë, reagon i revoltuar Vuçiç

Pas formimit të qeverisë së re dhe zgjedhjes, vjen reagimi i fortë i presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Ky i fundit ka vlerësuar se deklaratat nga krerët e Kosovës nuk janë inkurajuese.

“Tani do të doja të pyesja ata nga Beogradi që i mbështetën, çfarë prisnit. Ata duan njohje të madhe, dhe kjo është që Prishtina të njohë Serbinë pa Kosovën. Faleminderit për atë ofertë, por kjo nuk do të ndodhë”, tha Vuçiç në Pink TV.

Kjo ishte përgjigja e Vuçiç pasi u pyet për të komentuar zgjedhjen e Vjosa Osmanit si president, më 4 Prill. Gjatë deklaratës së saj të parë në parlament ajo theksoi se ka ardhur koha që Serbia të marrë përgjegjësi për krimet e luftës.

Pas formimit të qeverisë, reagon i revoltuar Vuçiç

Më të lexuarat