BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Politike

Pas humbjes së opozitës, u tha se do marr drejtimin e PD-së? Tabaku zbulon si qëndron e vërteta

Pas humbjes së opozitës, u tha se do marr drejtimin e PD-së?

Për situatën në Partinë Demokratike dhe humbjen e thellë në zgjedhjet vendore, kërkohet reflektim! Kështu shprehet nënkryetarja e PD-së, Jorida Tabaku, e cila e ftuar në emisionin ‘Sot Live në Shqipëri’ në Report Tv u shpreh se gjithsecili në PD duhet të shoh rezultatin e 14 majit dhe të shohë përgjegjësinë tek vetja. E pyetur nëse do të marrë postin e kryetares së PD-së, Tabaku tha se këtë do të vendosë kryesia, e se për të rëndësi ka e mira e përgjithshme e PD-së.

‘Nuk ka rendësi se çfarë do të bëjë unë, rendësi ka e mira e përgjithshme dhe ku është PD sot. Situata në PD kërkon reflektim. Problemi është si ti bëjmë gjërat ndryshe. Po lë të nënkuptoj që diskutimet do ja lë mbledhjes së kryesisë. E kam dhënë mendimin tim, unë mendoj se PD duhet të marrë kohë të reflektojë. Nuk dua ta paragjykoj vendimin e kryesisë. Unë jam vetëm një anëtarët e kryesisë. Ne duhet që tu rikthehemi diskutimeve me njerëzit. Kemi pasur një vështirësi komunikim në terren.

Duhet reflektim nga të gjithë deputetët e PD-së. Unë i pashë me trishtim rezultate e 14 majit. Ne duhet të shohim se çfarë mund të bëjmë ne ndryshe. Unë besoj se gjithsecili duhet ta shohë rezultatin e 14 majit dhe të shohë përgjegjësinë tek vetja. Për mua ka qenë dëshpëruese rezultati i Shkodrës, i Kukësit i Tropojës, gjithkush duhet të shohë se ka mundësi të drejtojë. Unë besoj se nuk ka asnjë interes. Janë lodhur njerëzit me PD ë humb zgjedhje pas zgjedhje, duhet ta ndryshojmë retorikën dhe të shohim a jemi gati ne që të jemi nesër një forcë qeverisëse.’- tha Tabaku.
Sa i takon shtyrjes për rritjen e pagave, Tabaku tha se kjo është e pafalshme për qeverinë dhe së është paaftësi e tyre.

 

Më të lexuarat