BREAKING NEWS

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca është e lëkundur

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca
x

Politike

Pas Kryemadhit, një tjetër aleat zbarkon në zyrën e Bashës, pritet të përcaktohet axhenda që do të ndjekin opozita

Pas Kryemadhit, një tjetër aleat zbarkon në zyrën e

Ditën e sotme, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi zhvilloi një takim me Lulzim Bashën në zyrën e këtij të fundit. Pas saj kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi mbërriti në PD për t’u takuar me liderin e opozitës.

Nuk dihet ende për çfarë Kryemadhi dhe Basha diskutuan por me fillimin e 2020, janari pritet që temë diskutimit të ketë pikërisht Reformën Zgjedhore kurse ky është takimi i parë këtë vit mes dy kreytarëve të partive dhe për të caktuar axhendën që do të ndjekin si opozitë.