BREAKING NEWS

Sot afati i fundit për Reformën Zgjedhore, Zëri i Amerikës nxjerr prapaskenat dhe ultimatumin e prerë të ndërkombëtarëve: Kufiri i patolerueshëm i vendosur me zë të lartë është…

Sot afati i fundit për Reformën Zgjedhore, Zëri i Amerikës
x

Politike

Pas letrës së parë të Ramës, Lulzim Basha bën lëvizjen urgjente

Pas letrës së parë të Ramës, Lulzim Basha bën

Kreu demokrat Lulzim Basha pritet të reagojë përmes një deklarate nga selia e PD-së, lidhur me letrën e parë që Kryeministri Edi Rama i drejton asaj që e quan opozita jo-parlamentare, për nisjen e dialogut për reformën zgjedhore.

Pas votimeve të 30 qershorit dhe raportit përfundimtar të OSBE/ODIHR, Kryeministri Edi Rama ka vendosur të nisë një letër publike drejtuar kryetarëve të partive opozitare, të cilët i fton të vendosin urat e komunikimit për nisjen e dialogut.

 

Më të lexuarat