Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të rëndësishme, lëviz 20 drejtues, u kërkon të fokusohen në fushatë (Zbardhen EMRAT dhe pozicionet e tyre)

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të
x

Politike

Pas Lulzim Bashës, Komisini i Venecias takim ‘kokë më kokë’ me Ardian Dvoranin (Çfarë po ndodh)

Pas Lulzim Bashës, Komisini i Venecias takim ‘kokë më

Pas takimit me opozitën jashtëparlamentare, përfaqësuesit e Komisionit të Venecias kanë nisur vizitën me anëtarët e KED dhe me  Ardian Dvoranin.

Ky është takimi i  fundit i tyre në Tiranë dhe Dvorani është personi për të cilin dhe përfaqësuesit e Venecias ndodhen në Tiranë.

Prej disa muajsh është ngritur një komision hetimor me ndaj Metës për ç’dekretimin që presidenti kërkoji për zgjedhjet e qershorit.

Ndërkohë së fundmi kuvendi i Shqipërisë ka vendosur ndryshimin e ligjit për betimin e anëtarëve të Kushtetueses dhe të anëtarëve të BKH dhe të SPAK duke ja hequr këtë kopetencë presidentit.  Ndërkohë me 21 mars do të merret në shqyrtim dhe kërkesa për shqyrtimin e shkeljeve të Metës.

Më të lexuarat