Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pas përfundimit të takimit me zëvendës ambasadoren, reagon menjëherë Basha: S'do të lejohen, nuk do të pranohen dhe as do njihen

Postuar: 25/06/2019 - 11:32

E dërguara e SHBA-ve në Shqipëri, zëvendës ambasadorja Leyla Moses-Ones ishte në një takim në selinë e Partisë Demokratike ku zhvilloi me kreun e PD Lulzim Basha.

Pas përfundimit të takimit me të dërguarën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas përfundimit të takimit ka dalë në një deklaratë për mediat.

"Çdo hap i Ramës, fushata, mitingjet elektorale, janë të paligjshme, aleanca për mbrojtjen e demokracisë me opozitën në krye është gati të mbrojë demokracinë. Konfirmimi është i printuar në gazetën zyrtare të Republikës, 30 qershori është data kur Rama do përpiqet ti kthejë shqiptarët kohën e zgjedhjeve njëpartiake me krimin e organizuar. Një përfundim është i sigurt, ajo ditë do të shënojë fundin e regjimit autokratiko kriminal të Ramës. Rama do përpiqet të ketë proces fals votimi që do t’ua shesë shqiptarëve për zgjedhje”- tha ai.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/07/2019 - 12:26

Kryetari i PD, Lulzim Basha, deklaroi nga Tropoja se qeveria ka diskriminuar bashkitë e veriut për të ndëshkuar politikisht qytetarët që nuk mbështesin qeverinë e Edi Ramës.

Postuar: 23/07/2019 - 12:20

Nenkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho deklaroi se opozita do të vijojë protestat si rrug

Postuar: 23/07/2019 - 12:10

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhënë dje një mesazh shumë të qartë për të gjithë pushtetarë

Postuar: 23/07/2019 - 11:27

Ish-deputeti i PD, Tritan Shehu përmes një statusi në “Facebook” shprehet se procesi

Postuar: 23/07/2019 - 11:07

OSBE i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama në lidhje me paketën anti shpifje për të rishi

Postuar: 23/07/2019 - 10:55

Ish-ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjanit nuk i del ‘e keqja’ me përkujtimin e 3 vje

Postuar: 23/07/2019 - 10:55

Thellohet akoma dhe më tej skandali me falimentimin e “Veneto Banka”.