BREAKING NEWS

Gazetari plas akuzën “bombë” për Spartak Ngjelën ‘live’ në studio, Klodiana Lala i kthehet ashpër avokatit: Tërhiq fyerjen, do hetohesh për dosjen e bujshme

x

Politike

Pas protestës së opozitës, deputeti merr vendimin drastik për Ilir Metën dhe i bën kërkesën urgjente

Kujtim Gjuzi, deputet i opozitës së re ka reaguar ndaj protestës së djeshme. Ai shkruan se dje i ka dhënë mesazhe të qarta Sandër Lleshajt që të heqë gardhet dhe të mos përdorë gaz ndaj protestuesve. Dhe pas këtyre mesazheve të Gjuzit, Lleshaj hoqi gardhet dhe nuk hodhi gaz.

Më tej Gjuzi shkruan se konservatorët nuk njohin 30 qershorin si datën e zgjedhjeve, pasi ajo është dekretuar nga një President që ka shkelur ligjin. Ai gjithashtu kërkon dorëheqjen e Ilir Metës

Reagimi

Mirmengjes miq dhe Kundershtare!

DEPUTET Kujtim GJUZI JU URON

Kalofshi nje te Diele te qete pas nje proteste madhore te Opozites Jo parlamentare dhe Parlamentare.

Konservatoret dje u Rikthyen ne Proteste Ani se dikush etiketon me termat tashme te vjeteruar ''tradhetues''

Konservatoret Dje dhane mesazhe drejtperdrejt Ministrit te Brendeshem ne zyrat e ketij Digasteri ne oren 14.00 qe Ministri te heqe Gardhet te mos perdore Gaz Lotsjelles dhe LHL kunder opozites dhe perkrahesve te Saj.

Gardhi u Hoq dhe Gaz Lotsjelles nuk pati.

Konservatoret Falenderojne Qytetaret qe respektuan Rendin Kushtetues me protesten Madhore Paqesore.

Konservatoret Vizituan forcat e Rendit Kushtetues duke u dhene kurajo te ruajne Qetesi dhe kjo gjasi ndodhi. Ne falenderojme te gjithe punonjesit e Policise se SHTETIT 107 VJECAR SHQIPTAR

Konservatoret do te jene ne vijimesi per;

Qeveri Akademike, Reforme ne Drejtesi, President te zgjedhur nga Populli, Reforme Zgjedhore, Reforme Administrative VENDORE

Konservatoret nuk njohin: Pushtet te Rilindjes se Krimit me 24 Mandate te intimiduara, Gramoz RUCI Kryetar i Kuvendit, Ilir META PRESIDENT dhe Skender GJINUSHI Kryetar i nje Akademie me vote te Manipuluar nuk kane shans te njihen si drejtues te shtetit Shqiptar prandaj ju kerkojme Doreheqje te tre revolucionareve Komunare 1997

Konservatoret bejne Ftese per Tryeze Politike te thirrur nga Kryeministri ne Detyre SH.T.Z Edi RAMA

Konservatoret nuk do te NJOHIN daten 30.06.2019 si date per zgjedhje Vendore pasi kjo date eshte vendosur nga nje President Ilegjitim.

Vo. Presidenti eshte gjetur ne shkelje Kushtetuese Neni 89 Kushtetuta e Republikes se Shqiperise ndalon nje President te jete pjestar i nje Partie Politike. Z. Ilir META eshte bashkuar me LSI ne fushaten elektorale zgjedhje Politike Maj-Qershor 2017

Partia Kombetare Konservatore ALBANIA ka ngritur kerkese padi duke rregjistruar ne Protokoll prane Gjykata Kushtetuese, Republika e Shqiperise me date 08.06.2017 me Objekt: Heqje Mandati Presidentit Zotit Ilir META

Gjykata Kushtetuese nuk funksionon per arsye te Rilindjes dhe per kete Fakt ne kerkojme mirkuptim qe Presidenti te Dorehiqet ne respekt te shkeljes qe ka realizuar ne Maj - Qershor 2017