Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pas shoqërimit në polici për deklaratën e rëndë dhe të frikshme, kryetari i PD-së i 'shtang' të gjithë, nxjerr zbuluar 'surprizën' që ka përgatitur nesër për Ramën

Postuar: 25/06/2019 - 23:57

Pas shoqërimit në komisariatin e policisë Elbasan ka reaguar kryetari i PD-së Aurel Bylykbashi. Bylykbashi thekson se vazhdon që ti qëndrojë besnik të gjitha fjalëve që ka thënë në deklaratën e tij.

Bylykbashi tha:

“Unë e respektoj shtetin. Kam pasur një telefonatë për t’u paraqitur në polici, pavarësisht se unë i di mirë rregullat që edhe po mos të paraqitesha do të çonin furgonin për t’më marrë. Kështu që u paraqita vetë ashtu siç bëra edhe herën e parë, pavarësisht se atje shkruhej arrest në flagrancë. Më morën në pyetje mbi bazën e një indicie që kishin, për një postim timin në Facebook, që ka lidhje me pjesëmarrjen time në krijimin e Aleancës për Mbrojtjen e Demokracisë dhe të Lirisë në Elbasan. Ju mbetem besnik të gjitha atyre që kam thënë në këtë deklaratë. “

Më tej kreu i PD-së u shpreh se ditën e nesërme kur kryeministri ka organizuar një takim në Elbasan, opozita ka bërë një kërkesë në polici për zhvillimin e një tubimi në pallatin e sportit.  

Bylykbashi tha:

“PD dega Elbasan edhe në kuadër të nismës së Aleancës për Mbrojtjen e Lirisë dhe Demokracisë ka bërë një kërkesë në polici për një tubim në pallatin e sportit që nga ne gjykohet si ditë proteste paqësore dhe si një mesazh drejtuar kryeministrit se kështu nuk mund të vazhdojë më dhe vendi ka nevojë për një zgjidhje të shpejtë politike, për të mos e çuar vendin në një katastrofë në 30 qershor.”

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2019 - 11:24

Kreu i Grupit  Parlamentar të PS-së Taulant Balla ka deklaruar se do të ashpërsohen ligjet për ata që dhunojnë policët apo mjekët.

Postuar: 18/07/2019 - 11:17

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta deklaroi sot se nëse nuk bëhen zgjedhjet më 13 Tetor nuk do të

Postuar: 18/07/2019 - 11:08

Deputeti i opozitës së Re Andi Përmeti deklaroi se ligji për arsimin e lartë nuk duhet të anulohe

Postuar: 18/07/2019 - 11:03

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një komenti në rrjet, ka reaguar lidhur me verifi

Postuar: 18/07/2019 - 10:55

Ministrja e Arsimit Besa Shahini deklaroi se nota mesatare për degën e Mësuesisë do të shkojë 8 n

Postuar: 18/07/2019 - 10:47

Deputeti i Bindjes Demokratike Andi Përmeti gjatë fjalës së tij në parlament deklaroi se vendosja

Postuar: 18/07/2019 - 10:34

Deputeti i opozitës së re Andi Përmeti i cili sot ka thirrur në interpelancë ministren e Arsimit