Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pas sulmit të Saimir Tahirit dje në gjykatë, Fatmir Xhafaj del hapur dhe bën lëvizjen surprizë (FOTO)

Postuar: 20/09/2019 - 22:55

Pasardhësi i Saimir Tahirit në krye të ministrisë së Brendshme, Fatmir Xhafaj mbështet hapur qëndrimin e ndërkombëtarëve se vendimi i gjykatës për t’a dënuar Tahirin ishte i duhuri. Kjo është bërë hapur në një reagim zyrtar që ambasadori britanik në Tiranë, Duncan Norman, ka bërë sot në Twitter, ku përshëndeste dënimin e Tahirit për “shpërdorim detyre”.

Xhafaj e ka aprovuar këtë në Twitter duke bërë “like”, një gjest i rrallë ky nga ish-ministri më hermetik i rrjeteve sociale dhe prononcimeve publike.

Kujtojmë se dje ish-ministri Tahiri e thumboi dje në gjykatë, kur tha se “unë po gjykohem se kam shitur një makinë, ndërsa ka ministra që s’mbajnë përgjegjësi për vëllezërit e tyre trafikant droge”, referuar këtu skandalit “Babale” që zbuloi se vëllai i Fatmir Xhafajt, Agron Xhafaj, ishte i dënuar me 8 vite burg në Itali për trafik droge.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 15:46

Avokati i njohur, Spartak Ngjela nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook ka reaguar për pretendimet e Athinës zyrtare për minoritetin grek në Himarë.

Postuar: 23/10/2019 - 15:34

Pas problemit për strehim, një çështje që u ngrit për diskutim nga nënkryetari i Kuvendit, Myslim

Postuar: 23/10/2019 - 15:09

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu i cili është njëkohësisht edhe një nga aleatët e Lul

Postuar: 23/10/2019 - 14:57

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka i ftuar në News24 u shpreh se qëllimi i opozitës së

Postuar: 23/10/2019 - 14:47

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, tregoi në News 24 se zbulimi i celulës terroriste

Postuar: 23/10/2019 - 13:47

Partia Demokratike është shprehur se nuk do marrë pjesë në komisionin për reformën zgjedhore Sekr