BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Politike

Pas takimit me Albin Kurtin, Rama bën një tjetër lëvizje, niset me urgjencë drejt...

Pas takimit me Albin Kurtin, Rama bën një tjetër lëvizje,

Kryeministri i vendit, Edi Rama, pas takimit dhe konferencës së përbashkët me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, ka bërë një tjetër lëvizje. Edi Rama i është drejtuar për në selinë e Partisë Demokratike të Kosovës. Rama është pritur nga kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi.

Krasniqi është kreu i parë i partive opozitare që takohet me Ramën, në vizitën zyrtare të këtij të fundit në Kosovës pa marrjes së detyrës, në mandatin e tretë qeverisës.

Pas Memli Krasniqit, Rama do të zhvillojë takim edhe me krerët e tjerë të partive të opozitës.  Kryeministri shoqërohet gjithashtu edhe nga disa ministra të kabinetit qeveritar.