Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pas takimit me ambasadorin britanik në selinë blu, Basha bën lëvizjen e menjëhershme

Postuar: 21/10/2019 - 12:58

Lideri demokrat, Lulzim Basha do të mbledhë sot në selinë blu aleatët e tij. Pas takimit me ambasadorin britanik Duncan Norman, Basha do të diskutojë gjerësisht me krerët e partive të tjera të bllokut opozitar në orën 17:00 për çështjet e krizës politike, refuzimin e hapjes së negociatave nga BE, aksioni opozitar ndaj qeverisë etj

Sot Basha kërkoi nga foltorja e PD-së që Edi Rama të japë dorëheqjen për shkak të dështimit të aprovimit të çeljes së negociatave për integrim në BE.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2019 - 18:41

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili, shkruan në Facebook se DASH e dëshmoi edhe njëherë se qëndron në krah të shqiptarëve.

Postimi i Vasilit:

Postuar: 22/11/2019 - 18:34

Ish deputeti i PD-së, Tritan Shehu ka komentuar situatën dhe përplasjet që po ndodhin për Gjykatë

Postuar: 22/11/2019 - 18:22

Në një intervistë për “Der Spiegel”, Presidenti i Serbisë, Vuçiç deklaroi se ka rënë

Postuar: 22/11/2019 - 17:48

Zëvendës kryetari i LSI-së, Luan Rama, ka reaguar menjëherë pas deklaratës së Departamentit Ameri

Postuar: 22/11/2019 - 17:26

Presidenti Ilir Meta  ka paralajmëruar sot se do të mbajë në orën 18:30 një konferencë të ja

Postuar: 22/11/2019 - 17:18

Deputeti i opozitës parlamentare, Alban Zeneli  tha se, shtyrja dhe zvarritja e hetimit ndaj

Postuar: 22/11/2019 - 17:06

Gjatë takimit me Kryetarët e Bashkive, Ministrja e shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaroi se F