BREAKING NEWS

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i pajetë në malin e Moravës, dyshimet e para

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i
x
BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x

Politike

Pas takimit me ambasadorin e Britanisë, Edi Rama paralajmëron ndryshimin e madh!

Pas takimit me ambasadorin e Britanisë, Edi Rama paralajmëron

Ambasadori i Britanisë në Shqipëri Alastair King-Smith, është takuar sot me Kryeministrin Edi Rama.

Në një postim që ka bërë në rrjeter sociale, ku dhe ka ndarë foto nga takimi, King-Smith, ku shkruan se qëllimi i përbashkët është bashkëpunimi në sektorët prioritarë,reformat, mjedisi, prosperiteti, inovacioni dhe arsim.

Ai thotë se Britania është e angazhuar që të rriten dhe të forcohen marrëdhëniet në mundësitë bilaterale dhe sfidat globale.

“Nderi për të diskutuar me Kryeministrin Edi Rama, qëllimi ynë i përbashkët i fuqizimit të bashkëpunimit në sektorët prioritarë: reformat, mjedisi, prosperiteti, inovacioni dhe arsimi. Ne jemi angazhuar që të rriten dhe të forcohen marrëdhëniet mes vendeve në mundësitë bilaterale dhe sfidat globale", shkruan Rama në Twitter.

Më të lexuarat