Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pas takimit të lamtumirës me Donald Lu, Basha ka një mesazh

Postuar: 14/09/2018 - 13:26

Pas takimit të lamtumirës me ambasadorin në ikje të SHBA, Donald Lu, vjen një mesazh nga kryetari i PD-së Lulzim Basha.

Ky i fundit përmes një postimi në Tëitter ka theksuar se PD është krenare për miqësinë dhe bashkëpunimin me SHBA, ndërsa e cilësoi atë partnerin strategjik të Shqipërisë dhe kombit shqiptar.

“Takim lamtumire me ambasadorin Donald Lu dhe mirëseardhje me zv. Ambasadoren Leyla Moses-Ones. PD krenare për miqësinë dhe bashkëpunimin me SHBA, partnerin strategjik të Shqipërisë dhe kombit shqiptar.”, shkruan Basha në Twitter.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2019 - 18:47

Një ditë pasi, gjykata e Durrësit nuk certifikoi mandatin e kandidates socialiste pët Durrësin, Valbona Sakos, e kundërta ndodhi me kandidatin e PS për Shijakun, Elton Arbana.
 

Postuar: 18/07/2019 - 18:40

Koordinatori i Partisë Demokratike për Qarkun Dibër, Enkelejd Alibeaj nga Dibra komentoi situatën

Postuar: 18/07/2019 - 18:38

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj ishte në Gjirin e Lalzit ditën e sotme në kuadër

Postuar: 18/07/2019 - 18:24

Ish-deputeti demokrat Tritan Shehu ka reaguar pas takimit të kryeministrit Edi Rama me presidenti

Postuar: 18/07/2019 - 17:51

Drejtori i kabinetit të PD-së, Dorjan Teliti i ftuar në studion e lajmeve në Ora News u shprehe s

Postuar: 18/07/2019 - 17:40

Analisti Besnik Mustafaj ka komentuar situatën politike në vend.

Postuar: 18/07/2019 - 17:33

Pas polemikave të përhapura në media për shkarkimin e tij nga posti që mban në Bankën e Shqipëris