BREAKING NEWS

U arrestua nga policia në flagrancë, 35-vjeçari tenton të arratiset nga Komisariati i Shkodrës (DETAJE)

U arrestua nga policia në flagrancë, 35-vjeçari tenton të
x

Politike

Pas tensioneve në Parlament rifillon seanca, Ralf Gjoni ultimatum Ruçit: Braçe më ka kërcënuar, të merren masa

Pas tensioneve në Parlament rifillon seanca, Ralf Gjoni ultimatum

Pasi drejtuesja e seancës plenare Vasilika Hysi është detyruar të ndërpresë seancën për shkak se deputeti i opozitës së re Ralf Gjoni është përpjekur të marrë fjalën në kohën kur në foltore po fliste ministri Eduard Shalsi, pas disa minuta pushim ka rifilluar seanca nën drejtimin e Gramoz Ruçit.

Deputetit Ralf Gjoni i është dhënë fjala për procedurë. Ai është shprehur se zv kryeministri Braçe e ka kërcënuar dhe për këtë duhet të merren masa.

"Nuk fyeva asnjë person me emër. Ndaj meje si deputet janë përdorur shenja kërcënuese nga z. kryeministri. të merren masa. Të respektohet rregullorja. Parlamenti po kthehet në një noter që nëpërkëmbet", u shpreh Gjoni.