BREAKING NEWS

"Jap dorëheqjen nëse merr 71 mandate”/ Rama komenton deklaratën e bujshme të Ilir Metës, zbërthen skenarin e presidentit me Sali Berishën: O pushtetin o kokën e Lulit!

"Jap dorëheqjen nëse merr 71 mandate”/ Rama komenton
x

Politike

Pas ultimatumit të Yuri Kim, vjen paralajmërimi i fortë i ambasadorit Soreca për politikën shqiptare: Keni një përgjegjësi morale dhe etike!

Pas ultimatumit të Yuri Kim, vjen paralajmërimi i fortë i

Pas ultimatumit të ambasadores së SHBA, Yuri Kim për partitë politike, ka ardhur reagimi i fortë edhe i ambasadorit të BE-së, Luigi Soreca.

Ambasadori Soreca iu ka bërë thirrje partive politike për të futur në lista kandidatë të pastër.

“Diskutime si ato të sotmet janë thelbësore për të drejtuar votuesit dhe kandidatët në procesin demokratik. Unë pres që partitë politike të angazhohen me rekomandimet e OSBE-së dhe të mos lejoj që iniciativa e sotme demokratike shumë e shëndetshme të mbetet pa vëmendje.

Drejtuesit e partive kanë një përgjegjësi ligjore dhe morale për të siguruar listat e kandidatëve me standardet më të larta të integritetit", shkruan Soreca.

Më të lexuarat