BREAKING NEWS

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me Amerikën, ishte aq mendjelehtë. Shpëton vetëm nëse ikën në...

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia bën lëvizjen e menjëhershme

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia
x
BREAKING NEWS

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë ambasadorja Yuri Kim, paralajmëron aksion kundër zyrtarëve të korruptuar: Askush nuk është mbi ligjin!

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë
x
BREAKING NEWS

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillime: Drejtësia e re po vepron! E gjithë armata e punonjësve të drejtësisë ishte e lidhur me...

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën
x
BREAKING NEWS

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon kush e ka radhën pas Sali Berishës dhe paralajmëron ‘TËRMET’ në skenën politike shqiptare: Ky politikan është një model skizofrenik. Rama mund të detyrohet të...

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon
x
BREAKING NEWS

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon vendimet marra

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon
x
BREAKING NEWS

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në drejtësi”, Klodiana Lala zbulon informacione për vendndodhjen e ish-kryeprokurorit: Më kanë ardhur foto! Avokati paraqiti akt ekspertimin, vuan nga një sëmundje e…

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në
x
BREAKING NEWS

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën, ja çfarë ndodh nëse nuk paraqitet ish kryeprokurori pasi ka një javë që është larguar jashtë vendit

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën,
x

Politike

Pas vendimit të marrë nga KAS nisin tensionet/ “Kemi sjellë 30 ankesa për shkelje nga qeveria”, Salianji debaton me Kason në Kolegjin Zgjedhor: Thatë se vullneti është në kuti!

Pas vendimit të marrë nga KAS nisin tensionet/ “Kemi

Seanca e sotme në Kolegjin Zgjedhor është shoqëruar me debate të forta pas vendimit të KAS, për të mos ndryshuar rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit për Qarkun e Gjirokastrës, PD dhe LSI, e kanë apeluar këtë vendim në Kolegjin Zgjedhor.

Përfaqësuesi i Partisë Socialiste në Kolegjin Zgjedhor, Eridjan Salianji, i cilësoi si prova të cunguara ato të siguruara nga Partia Demokratike.

Ai tha, se nuk mund të paraqesësh prova në Kolegj, të marra nga deklarata politike, pasi janë në kundërshtim me ligjin dhe Kodin Zgjedhor, e për këtë, ai kërkoi nga trupa e gjykatësve, të mos marrin parasysh provat e paraqitura nga PD.

Pjesë nga debatet ne Kolegjin Zgjedhor:

Kaso: Nje nga kandidatet ne Gjitokaster ka qene dhe ministri i brendshem, qe ka perdorur pushtetin per tjetersim vote

Kaso: Eshte shkrire vija ndarese mes shtetit dhe mazhorances

Kaso: Kemi sjelle mbi 30 ankesa per shkelje nga qeveria

Kaso: Edhe ne kte qark cdo gje u vendos ne favor te PS

Salianji: Nuk u permend asnje shkelje konkrete

Salianji: Une prisja ktu te pakten te permendnin 1 QV ku eshte shkelur ligji

Salianji: Nuk mund te merret si prove kallezimi

Salianji: Ne kemi pranuar per shkak te fushates elektorale ne te cilen mund te thuhet dhe ndonje fjale me shume

Salianji: PD ka deklaruar qe vullneti i zgjedhesve eshte ne kuti

Salianji: Askush nuk eshte ankuar perpara perfundimit te procesit ose gjate

Salianji: Shkeljet ne numerim nuk tregojne pavlefshmeri, por shkelje

Salianji: Te mos pranohen kerkesat

Salianji: Asnje prove nga keto qe u cilesuan nuk tregon pavlefshmeri

Salianji: Te lihen ne fuqi vendimi i KAS

Perfaqesuesi i KAS: Provat eksistojne perpara pretendimit dhe nuk krijohen per shkak te tij

Perfaqesuesi i KAS: Provat e PD nuk faktojne pretendimet e PD

Vokshi: A jane identifikuat nga KAS qendrat ne te cilat ka patur parregullsi?

Perfaqesuesi: Kane qene te pergjithshme per qarkun e Gjirokastres