BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x
BREAKING NEWS

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të PD dhe si do e përzërë Sali Berishën pasi gjykata të rrëzojë “Foltoren”

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të
x
BREAKING NEWS

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të “trazojnë” politikën shqiptare pas 24 korrikut

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të
x
BREAKING NEWS

“Ky është me të vërtetë një moment historik"/ Vjen lajmi i shumëpritur për Finlandën dhe Suedinë

“Ky është me të vërtetë një moment
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re ish-gazetarja dhe ikona e njohur e Teatrit, politikani jep lajmin e trishtë: Do të kujtojmë si shoqe, aktore e personalitet me nam

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re
x
BREAKING NEWS

Gazetarët protestojnë para Kryeministrisë, reporterët "qepin" gojën dhe i bëjnë thirrje Ramës të heqë dorë nga “riedukimi”

Gazetarët protestojnë para Kryeministrisë, reporterët
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' sërish çmimi i naftës, sa do të shiten benzina dhe gazi? Bordi i Transparencës merr vendimin

'Fluturon' sërish çmimi i naftës, sa do të
x
BREAKING NEWS

Nga çështja e “detit” me Greqinë, te ndarja e Shqipërisë nga Maqedonia nëse Shkupi s’pranon propozimin e Macron, Rama shpalos vizionin e tij gjatë vizitës në Holandë

Nga çështja e “detit” me Greqinë, te ndarja e
x

Politike

Pas zgjedhjes së Kryesisë, PD bën lëvizjen e radhës, çfarë pritet të ndodhë të premten

Pas zgjedhjes së Kryesisë, PD bën lëvizjen e radhës,

Partia Demokratike ditën e sotme ka zgjedhur 20 anëtarët e Kryesisë.

PD ka vendosur që të premten e 3 qershorit të mbledhë sërish Këshillin Kombëtar të PD-së.

Siç bëri me dije edhe Albana Vokshi në këtë mbledhje do të zgjidhet Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Sekretariatet dhe nënkryetarët e PD-së.

“Njoftim për mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike!

Ditën e premte, më datë 3 qershor, ora 17.00, do të mblidhet Këshilli Kombëtar i PD.

Në rend të ditës do të jenë zgjedhjet në disa funksione drejtuese të PD dhe ngritja e institucioneve të tjera sipas përcaktimit në Statutin e PD.

Edi Paloka, Kryetar i Këshillit Kombëtar të PD”, thuhet në deklaratën e PD-së.

Belind Këlliçi ishte kandidati më i votuar për anëtar kryesie, ndërsa Fatbardha Kadiu kandidatja më e votuar grua. Nga 47 kandidatët që ishin në fletën e votimit, u zgjodhën 20 anëtarë, 6 prej tyre gra. Arben Imami mbeti jashtë listës.

Gjashtë gratë që do të jenë në Kryesinë e PD-së:

1.Fatbardha Kadiu

2.Ina Zhupa

3.Jozefina Topalli

4.Edith Harxhi

5.Mimoza Hajdarmataj

6.Eleina Qirici

Burrat që do të jenë në Kryesinë e PD-së:

Belind Këlliçi

Flamur Noka

Oerd Bylykbashi

Ervin Minarolli

Luçiano Boçi

Agron Shehaj

Luan Baçi

Grigels Muçollari

Gent Strazimiri

Eno Bozdo

Keltis Kruja

Arben Ristani

Aldo Bumçi

Florian Mima.

Më të lexuarat