BREAKING NEWS

“Nuk ka arsye që ta mbajmë pagën minimale aty, por...”, Rama jep lajmin fantastik për shqiptarët

“Nuk ka arsye që ta mbajmë pagën minimale aty,
x

Politike

Pasaportë vaksinimi? Manastirliu: Dokumenti do të merret në e-Albania, shërben për të udhëtuar jashtë vendit

Pasaportë vaksinimi? Manastirliu: Dokumenti do të merret në

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, u shpreh se qytetarët që do të vaksinohen kundër koronavirusit, do të marrin një dokument të lëshuar nga portali qeveritar e-Albania, që do të mund të shërbejë si një “pasaportë udhëtimi” jashtë vendit.

Manastirliu deklaroi se dokumenti do të merret nëpërmjet një kodi të skanuar, nëpërmjet e-Albania.

“Ne kemi planifikuar dhe e kemi gati që nëpërmjet e-Albania të merret formati i vaksinimit. Pra që ke kryer vaksinimin në dozën e parë. Do të merret nëpërmjet një kodi të skanuar nëpërmjet e-Albania”, tha Manastirliu.

Vaksinimi ka filluar në shumë vende të BE, por megjithatë nuk është marrë ende një vendim për përdorimin e “pasaportave të udhëtimit”