BREAKING NEWS

COVID-19/ 6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja zonat "më të nxehta"

COVID-19/  6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i përgjigjet Kurtit: Faleminderit

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i
x
BREAKING NEWS

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë për përjashtimin nga PD të Berishës dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Këta të tre janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar!

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë
x
BREAKING NEWS

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të fillojmë përgatitjet për ...

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të
x
BREAKING NEWS

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen të gjitha takimet. Zbardhet njoftimi zyrtar

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen
x
BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali Berishën: Ndodhet në vështirësi! Aq i fortë është ai, sa kur kishte përballë Ramiz Alinë...

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e fuqishëm për politikën shqiptare

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e
x
BREAKING NEWS

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan qeverinë “Rama 3”, ja kush abstenoi (EMRAT)

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan
x

Politike

Paskal Milo parashikon “shkundje” nga themelet në PD: Shpallja “Non Grata” nga SHBA nuk është thjesht qëndrim personal në adresë të Berishës!

Paskal Milo parashikon “shkundje” nga themelet në PD: Shpallja

Paskal Milo parashikon një dobësim të mëtejshëm të Partisë Demokratike, pas vendimit për të përjashtuar Berishën nga grupi parlamentar dhe nisjen e një fushate të brendshme në bazë nga ana e këtij të fundit.  Më shumë sesa një përjashtim individual, sipas Milos, me shpalljen non grata, SHBA do të përcjellë një mesazh te politika shqiptare.

“Zoti Berisha edhe duke vepruar dhe kjo është në politikë. Edhe kjo që po bën është një mënyrë e të bërit politikë. Besoj që nuk është në interes të PD, do të harxhohej shumë energji nëse do të vazhdohet në këtë rrugë, që mesa duket do të nisë këto ditë. Produkti nuk do të jetë ai që mendojnë nismëtarët e vet. Ajo që do të humbasë do të jetë PD-ja. Do të ketë çarja të grupit parlamentar. Kjo do të dobësojë kohezionin e opozitës në Parlament.  Shpallja non grata nga SHBA nuk është thjesht qëndrim personal në adresë të Berishës. Është një mesazh që SHBA i japin klasës politike shqiptare që ka mbaruar periudha e artë, që ata mund të bënin çfarë të donin pa u ndëshkuar”, u shpreh ai për MCN Tv.