BREAKING NEWS

“Do të ndodhet para një rreziku më të madh”/ Frrok Çupi parashikon zhvillime të bujshme, lëshon paralajmërimin 'bombë' për këtë politikan të njohur: Është në prag të burgut

“Do të ndodhet para një rreziku më të madh”/
x
BREAKING NEWS

Paralajmëroi lëvizjen e kryeministrit Rama, Artan Hoxha lëshon ‘thumbin’ e fortë për përplasjen Duka-Veliaj dhe ngre dyshimet: Mund ta ketë bërë...

Paralajmëroi lëvizjen e kryeministrit Rama, Artan Hoxha lëshon
x
BREAKING NEWS

Aksion “blic”, Fieri në “shtetrrethim”, FNSH-ja kontrollon makinat luksoze dhe ato me targa të huaja/ Çfarë ka ndodhur?

Aksion “blic”, Fieri në “shtetrrethim”, FNSH-ja
x
BREAKING NEWS

“SHIK-u i Berishës donte të më eliminonte”/ Vjen dëshmia tronditëse nga SHBA, biznesmeni i njohur shqiptar rrëfen si e shpëtoi Arben Kraja

“SHIK-u i Berishës donte të më eliminonte”/ Vjen
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta është interceptuar në trafiqe droge e njerëzish ku dëmtohen interesat e SHBA, ai dhe Berisha i kanë sytë nga Ukraina, synojnë azil në Rusi

Frrok Çupi: Meta është interceptuar në trafiqe droge e
x
BREAKING NEWS

Pas “non grata”-s, Berisha rrezikon sanksione ekonomike, FBI-CIA-DASH bashkëpunim me Thesarin për aferat e emrave në listën e zezë, ja raporti

Pas “non grata”-s, Berisha rrezikon sanksione ekonomike,
x
BREAKING NEWS

PD zbardh pazaret e Ilir Metës me mazhorancën për zgjedhjet vendore, nuk ankimoi në Gjykatën Kushtetuese paligjshmërinë e 30 qershorit

PD zbardh pazaret e Ilir Metës me mazhorancën për zgjedhjet
x
BREAKING NEWS

Zbardhet lista, ja familjet e kualifikuara për të përfituar kredi të butë në Tiranë, procedurat si veprohet

Zbardhet lista, ja familjet e kualifikuara për të përfituar kredi
x

Politike

"Pasojat mund të jenë të rënda, nëse...", OBSH lëshon alarmin për variantin e ri të Covid-19: Përgatituni!

"Pasojat mund të jenë të rënda, nëse...",

Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëron se varianti Omicron i koronavirusit paraqet një rrezik "shumë të lartë" globalisht dhe mund të çojë në pasoja të rënda në disa rajone.

“Nëse do të kemi rritje të rasteve me Covid-19 si pasojë e përhapjes së variantit Omicron, pasojat mund të jenë të rënda. Deri më sot nuk kemi pasur asnjë viktimë të regjistruar si pasojë e variantit Omicron”.

Më tej OBSH tha se tani është e nevojshme të kemi më shumë të dhëna për variantin e ri, ndërsa u bëri thirrje vendeve të përgatiten nëse rastet do të shtohen.

Drejtori i Përgjithshëm i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, shkroi në Twitter se shkencëtarët në mbarë botën po punonin për të kuptuar këtë variant të ri të Covid-19.

Më të lexuarat