Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Pasojat në shëndet do jenë të rënda”, Edmond Panariti ngre alarmin

Postuar: 16/11/2018 - 12:37

Ish-ministri i Bujqësisë Edmond Panariti përmes një postimi në rrjetet sociale thotë se “Turbekuzozi nuk është shaka”, ndaj rastet e zbuluara tek bagëtitë nga shërbimi veteriner duhet të bëhen publike zyrtarisht.

“Sepse nga kjo derivon edhe shpallja zyrtare e zones se origjines se kafsheve si “vater infeksioni” dhe vendosja e masave të karantines për të penguar perhapjen e infeksionit në njerëz dhe kafshe në zona të tjera”, shkruan Pnariti.

Sipas tij nëse nuk bëhet kjo sa më parë, përgjegjësitë do të jenë të mëdha dhe pasojat të rënda.

Postimi i plotë:

Tuberkulozi nuk është shaka! Rastet e zbuluara me tuberkuloz ne bageti nga sherbimi veterinar duhet të behen zyrtarisht publike! Sepse nga kjo derivon edhe shpallja zyrtare e zones se origjines se kafsheve si “vater infeksioni” dhe vendosja e masave të karantines për të penguar perhapjen e infeksionit në njerez dhe kafshe në zona të tjera. Sa më shpejt dhe sa më parë! Në të kundert pergjegjesite do të jene të medha dhe pasojat në shendet të renda.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2018 - 15:00

Pas reagimit të deputetit të Partisë Demokratike, Gent Strazimiri, ka qenë i menjëhershëm reagimi i Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama.

REAGIMI I RAMES:

Postuar: 11/12/2018 - 14:52

Deputeti i PD Gent Strazimiri paralajmëron kryeministrin Rama duke i thënë se ka nisur numërimi.

Postuar: 11/12/2018 - 14:31

Teksa Tirana është paralizuar nga protestat masive të studentëve, Partia Demokratike hap sot dyer

Postuar: 11/12/2018 - 14:06

Mesazhe inkurajuese për zgjedhjen e anëtarëve të KLP ka dhënë ministrja e Drejtësisë Etilda Gjona

Postuar: 11/12/2018 - 13:56

Deputeti i LSI,  Shezai Rrokajka ka reaguar ditën e sotme për protestën që ka mbërthyer vend

Postuar: 11/12/2018 - 13:31

Ish-deputeti i LSI-së, Nikollaq Neranxi, njëherësh biznesmeni i njohur ka reaguar pas qëndrimeve

Postuar: 11/12/2018 - 13:31

Ndërsa studentët janë duke protestuar para Ministrisë së Arsimit dhe kanë paralajmëruar përshkall