Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Patozi shpall lëvizjen e re nga Korça, i bashkohen edhe 3 deputetë

Postuar: 17/07/2017 - 19:53

Grupi i demokratëve kundër Lulzim Bashës të cilët kanë nisur një lëvizje të re brenda PD kanë vijuar takimet me anëtarë dhe simpatizantë të PD në qytetin e Korçës. Në takim merrnin pjesë deputetët aktualë Eleina Qirici, Gjergji Papa, Ridvan Bode dhe Astrit Patozi. Gjatë fjalës së tij, Astrit Patozi tha se nga Korca shpall “Lëvizjen për Ringritjen e PD”.

“Nëse nisma jonë do kishte një emër që do i vendosnim nismës tonë do ishte Lëvizja për Ringritjen e Partisë Demokratike dhe këtë po e them për herë të parë në Korcë. Ne jemi të gjithë bashkë dhe kjo është PD që nuk pranon mosmbajtejen e përgjegjësisë dhe mospasjen e një gare të drejtë.

Ne jemi etiketuar si kundërshtarët e Lulzim Bashës, por ne jemi kundërshtarët e PS, pasi Lulzim Basha është njëri prej nesh dhe jemi gati të punojmë edhe me të për ringritjen e PD. PD nuk ka vdekur”- tha ai.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 22

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/06/2018 - 13:20

Një ditë pas publikimit të një kronike televizive të rrjetit gjerman ZDF, për situatën me refugjatët ka reaguar Ministria e Brendshme e Shqipërisë.

Postuar: 20/06/2018 - 13:18

Gazetari Armand Maho ditën e sotme shkroi një artikull me titull “Hervin Çuli nga klloun i

Postuar: 20/06/2018 - 12:39

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar sot dënimin me 1 vit burg për deputetin Tom Doshi.

Postuar: 20/06/2018 - 12:24

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka zhvilloi një vizitë dyditore në Mbretërinë e Bashkuar me ftesë

Postuar: 20/06/2018 - 12:21

Kryeministri Edi Rama  gjatë ditës së djeshme publikoi pasqyrën e uljes së taksave.

Postuar: 20/06/2018 - 11:54

Ideja që refugjatët e refuzuar nga BE, të mblidhen në një vend të caktuar, po gjen gjithmonë e më